Angelina Jolie

10. března 2007 v 19:14 |  Angelina Jolie
Angelina, celým jménem Angelina Jolie Voight se narodila 4.června 1975 v Los Angeles ve znamení blížence.Nikdy neměla daleko k umění, její matka Marcheline Bertrand je herečka a otec John Voight získal Oscara.
V jedenácti začala studovat herectví v divadelním institutu Lee Strasberga. V šesnácti opustila domav a začala se věnovat modelingu. Objevuje se v hudebních klipech např.: Rolling Stones, Lenny Kravidze at...Láska k divadlu a hraní jí táhne do New Yorku, kde později začala studovat filmová studia.
Ve svém prvním filmu hraje s otcem. Film se jmenu Looking to Get out, je to komedie. Následoval film Hackers, kde potkala svého prvního manžela Jonny Lee Millera.. Po krátkém vztahu se vzali. Angelina zanedbala bílé šaty a vzala si na sebe kožené kalhoty a bílou košili, kde měla svou krví napsané jeho jméno!
V roce 1997 dostala roli ve filmu George Wallace ji vyneslo zisk Zlatého Glóbu za nejlepší ženský herecký výkon a nominaci na Emmy.
Stává se z ní velice uznávaná herečka a nabídky se hrnou.V roce 1999 si zahrála s Billy Bobem Thornem v komedii Pushing Tin (Bláznivá Runway). Ve stejném roce si zahrále ve Sběrateli kostí. S Billym se vzali,manželství se rozpadlo, když Angelina adoptovala své první dítě Maddoxe z Kambodže.
Angelina tlačila své citové fyzické i duševní hranice až na maximum, v filmu Narušení.Za tuto roli získla Oscara v roce 2000 za vedlejší roli.
Při natáčení filmu Tomb Raider si adoptovala Kambodžského chlapce Maddoxe. Billy to už nrvydržel, tak si Angelina koupille byt v Londýně a následoval rozvod.
Teď žije se svým partnerem Bradem Pittem, se kterým právě porodila dítě Shiloh Nouve.Roku 2006 si adoptova holčičku Zaharu z Etiopie.
Pár Foteček:
Zákulisí
Alexander Veliký
Vosková figurína.Pozneli by jste je?
Svět zítřka
Foxfire
Sedmý hřích
Lara Croft:Tomb Raider
Z natáčení
Tomb Raider,Lara Croft:Kolébka Života
Z natáčení
Gia
pravá fotka Gii
60 sekund
Narušení
to vypadá fakt straašlivě...
Zloděj životů
Z natáčení
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama