Sasa Rasilov

27. března 2007 v 16:18 |  Sasa Rasilov
Saša Rašilov (III.) se narodil v Praze na Zbraslavi 26. 7. 1972 ve filmové rodině (otec kameraman, dědeček herec, sestra i bratr se také objevují u filmu). Studoval na pražské konzervatoři, hudebně-dramatickém oddělení. Po absolvování konzervatoře přešel na herectví na pražské DAMU (1990-94). Už v prvním ročníku studia na DAMU začal ve Studiu GAG Borise Hybnera (zde také působil a učil se v letech 1991-1993). Během studií herectví prošel mnoha divadly. Hrál v Divadle Na zábradlí, v Divadle v Řeznické, stal se také stálým členem souboru Národního divadla (2002, Cyrano z Bergeracu, Lakomec, Král Jindřich IV, aj.), v Divadle E. F. Buriana a v Divadlo Komedie, kde hraje dodnes.

Kromě vystupování v divadle má Saša na kontě už přes dvacet televizních rolí. Začínal jako dvacetiletý v Hřebejkově filmu "Šakalí léta", kde si zahrál Peterku. O tři roky později následovala pohádka "Kouzelný měšec" (role prince). Jeho výraznější role však přišly až na počátku 21. století. Zahrál si v pokračování Nemocnice na kraji města po dvaceti letech syna J. Abrháma (postava Arnošt Blažeje), ve filmech "Milenci a vrazi", "Duše jako kaviár" a "Román pro ženy". Kromě filmů hraje i v obou sériiích "Rodinných pout" (2004) a stejně tak se objevil i v jejich pokračování nazvaném "Velmi křehké vztahy" (2007). Mihl se i v sérii bakalářských příběhů "To nevymyslíš". Jistou má i jednu z hlavních rolí v pokračování filmu "Duše jako kaviár", které uvidíme v říjnu 2007.

Saša si udělal dobré jméno i v oblasti dabingu. Začínal dabovat postavičku Mickey Mouse a dnes jako jediný může v ČR kresleného myšáka dabovat. Kromě Disneyho postavičky lze jeho hlas slyšet v prvních třech dílech Star Wars (postava Obi-Wan Kenobiho), ve filmu Karlík a továrna na čokoládu namluvil postavu Willy Wonky (J. Depp) nebo v animované pohádce Roboti hlavní postavu Rodneyho. Za dabing dokonce získal i ocenění, v roce 2003 obdržel prestižní Cenu Františka Filipovského za film Tápající. Dnes je jedním z nejvíce obsazovaných daberů u nás.

Jeho manželkou je herečka a autorka divadelních her Vanda Hybnerová, se kterou má 2 dcery, Josefínu a Antonii.
Saša Rašilov

Zlomený prst na levé ruce Saši Rašilova (34) udělal všem čáru přes rozpočet.

Sestry Jitka a Kateřina Bártů mají co dělat. Scenáristky seriálu Rodinná pouta okamžitě musí upravit děj tak, aby odpovídal zranění Rašilova, tedy ing. Jana Skály.
Saša si komplikovaně zlomil prst při zkoušce hry Revizor. Zranění "mužně" podcenil a z divadla zamířil rovnou na natáčení Rodinných pout. Ruka ale protestně otekla a rozzlobený lékař nařídil sádru a přísný klid.
"Pan Rašilov měl točit od včerejška, ale kvůli jeho zranění se práce o týden odložily. Paní Bártů přepíšou scénář a vymyslí do něj důvod, proč se Jan Skála objeví se sádrou na ruce. Diváci o nic nepřijdou," prozradili lidé ze štábu.
Saša Rašilov sám však mobil nezvedá.
Obrázek “http://i-divadlo.cz/foto/nd_revizor04.JPG” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.Obrázek “http://1.im.cz/super/img/photo/00/65/64-article_v.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.

Obrázek “http://1.im.cz/super/img/photo/02/91/21-article_h.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.Obrázek “http://1.im.cz/super/img/photo/02/84/83-article_v.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.Obrázek “http://redakce.atlas.cz/edition_files/images/82/535582.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.Obrázek “http://1.im.cz/super/img/photo/03/10/15-article_h.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.
Saša Rašilov
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 cornelia cornelia | 19. května 2007 v 15:17 | Reagovat

udělali z něho blbca měl byt s danou(andreou)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama