Vanilla ninja2

10. března 2007 v 19:34 |  Vanilla Ninja
KATRIN
LENNA
PIRET
TRIINU
Vanilla Ninja byla založena v létě roku 2002. Společnost Top Ten napadlo, že by mohli založit novou a trochu odlišnou dívčí skupinu a jejich producenti začali v pátrání po vhodných kandidátkách. První byla vybrána Maarja Kivi, známá z mnoha hudebních soutěží a její debut byl ve finále estonské soutěže Euronaal. Další byla vybrána Lenna Kuurmaa a dvě semifinalistky z The Fizz Superstar, Piret Järvis a Katrin Siska. Teď nastal čas přemýšlet o hudbě na kterou by se měla děvčata zaměřit. Toho se ujal skladatel Sven Löhmus.
První písní Vanilla Ninja byla "Nagu Rockstaar" a "Purunematu" které byly zahrnuty v Top Ten albech "Autumn Hit 2002" a "Winter Hit 2003". Jejich třetím songem byla "Club Kung-Fu" a stouto písní vyhráli v roce 2003 finále Euronaal s celkovým počtem 37 044 hlasů, což byla víc než polovina celkového počtu hlasů. Dalším jejich velkým radio hitem byla píseň "Guitar and Old Blue Jeans".
Na podzim 2003 se Vanilla Ninja objevila v Německu s prvním mezinárodním singlem "Thoug Enough" podepsali smluvu s Bros-Music a právě v tu chvíly začala jejich hvězdička stoupat. Dalšími singly byly Don't Go Too Fast a Liar. Prvním mezinárodním albem bylo "Traces Of Sadness", které bylo uvolněno v červnu 2004. V té době se z Vanillek staly opravdové rockové hvězdy. Album se dostalo mezi 3 nejlepší německé desky. Krátce po vydání alba se rozhodla frontmanka Maarja odejít protože čekala miminko.
Novou členkou skupiny se stala Triinu Kivilaan. V srpnu 2004 vyšel poslední a také nejúspěšnější singl z alba "Traces Of Sadness" byla to rocková balada "When the Indians Cry" která se dlouho držela na předních místech Německých hitparád. Krátce po jehy vypuštění vyšlo DVD Traces Of Sadness - Live in Estonia"
V listopadu 2004 uvolnily Vanillky song s názvem Blue Tattoo. A kvámocům nadělila skupina všem svým fanouškům zlatou edici předchozího alba z názvem "Traces Of Sadness - Limited Edition" s novou verzí písně "When the Indians Cry" s názvem "The Light of Hope". A díky hitům se jim začalo dařit i v Japonsku.
V únoru 2005 vypustila skupina new singl I Knowa březnu 2005 nové album s názvem Blue Tattoo. zároveň s ním vyšel singl "I Know Unplugget" který byl akustickou verzí předešlého singlu.
"Cool Vibes" se kterým skončily na osmém místě v soutěži Eurovize 2005 se stále drží na vrcholech některých žebříčků například v Turecku.
Aby toho ještě nebylo málo holky opět přichystali svým fanouškům překvapení v podobě další zlaté edice. 1.8 2005 vyšlo album "Blue Tattoo - Limited Edition."
Na podzim 2005 vyšel nový singl Megamix který je exkluzivním remixem videolipů Tough Enough, Dont Go Too Fast, Liar a When The Indians Cry. A v krátké době po tom vyšelo CD a DVD Best Of - snůška největších hitů na CD a DVD s videoklipy.
Po dlouhé řadě skandálů se Vanillas rozhodly opustit Bros-Music a podepsali smlouvu s EMI na rok 2006! Všichni fanoušci zatím čekají co z toho vzejde! Podle nejnovějších informací budou příští 2 songy Silence a Rockstars!
Po dlouhém čekání přišel šok! Triinu se rozhodla ze skupiny odejít a vydat se na sólovou dráhu! Vanilla Ninja už novou členku nehledají a rozhodly se pokračovat jako trio!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama